Pierwsza pomoc przedmedyczna

Celem kursu przeszkolenie Uczestników z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacji zagrożenia zdrowia i/lub życia. Obejmuje ogólne zasady postępowania na miejscu zdarzenia, resuscytację krążeniowo – oddechową oraz wybrane stany nagłe.

UZYSKANE KWALIFIKACJE

Każdy uczestnik kursu otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający umiejętność udzielania pierwszej pomocy zgodnie z najnowszymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji.

TRYB NAUKI

• 6 godzin – w tym 4 godziny ćwiczeń praktycznych,
  • system stacjonarny: zajęcia odbywają się we wskazanej przez Kursantów placówce,

Często doznane urazy zagrażają bezpośrednio życiu osoby poszkodowanej, dlatego tak ważne jest natychmiastowe udzielenie pomocy nie czekając na przyjazd pogotowia ratunkowego.

PROGRAM SZKOLENIA

1.     Podstawy prawne udzielania pierwszej pomocy.
  2.     Łańcuch przeżycia.
  3.     Bezpieczeństwo ratownika. Zabezpieczenie miejsca zdarzenia.
  4.     Ocena stanu poszkodowanego (ABC) i wezwanie pomocy.
  5.     Pozycja bezpieczna.
  6.     Resuscytacja Krążeniowo – Oddechowa (RKO).
  7.     Postępowanie w stanach zagrożenia życia:
    - zawał serca,
    - udar mózgu,
    - zakrztuszenie,
    - pierwsza pomoc w stanach nagłych: drgawki, omdlenie, duszność, krwotoki zewnętrzne, krwawienie z nosa, ostra reakcja alergiczna.
  8. Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy.
  9. Wypadek komunikacyjny.

Obowiązki pracodawcy z zakresu pierwszej pomocy zawarte są w art. 209 Kodeksu Pracy  (Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. Dz.U.2019.0.1040 t.j.)

Zgodnie z wytycznymi na 10 pracowników powinna przypadać co najmniej jedna osoba która została wyznaczona do udzielania pierwszej pomocy.

Szkolenie prowadzone będzie online za pośrednictwem platformy edukacyjnej lub stacjonarnie.

Grupa minimum 6 osobowa.

Absolwenci szkolenia otrzymają zaświadczenia po jego ukończeniu.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2021 euroconsulting.edu.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.